KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967265
*
nr 1396 7265
Gustaf Börtner
(1905-1985), Sverige
Oljemålning, Landskap med bäck. Signerad. Olja på duk, 64x79 cm
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:38:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 15:17:48
1
100 kr
10/5 17:09:26
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Börtner
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Läs mer om Gustaf Börtner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaf börtner landskap med bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
*
Gustaf Börtner
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Läs mer om Gustaf Börtner
nr 1396 7265
Gustaf Börtner
(1905-1985), Sverige
Oljemålning, Landskap med bäck. Signerad. Olja på duk, 64x79 cm
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 15:17:48 | 1 | 100 kr |
10/5 17:09:26 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Börtner
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.Läs mer om Gustaf Börtner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaf börtner landskap med bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49